אילן משתלות – עצים עם עתיד

חברת אילן משתלות בע”מ נוסדה בשנת 1996. מייצרת ומשווקת עצי נוי בוגרים לכל חלקי הארץ. מנכ”ל החברה, אילן אשל, בעל תואר אגרונום BSc, דור שני לשתלנות ובעל ניסיון של 40 שנה בתחום. יחד עם בנו, איתי אשל, המנהל המקצועי ומנהל שיווק ומכירות במשתלה, הפכה המשתלה בשנים האחרונות למובילה בתחום גידול ועיצוב עצי הנוי בישראל.

אנו עמלים כל העת על אקלום, פיתוח וריבוי סוגים וזנים חדשים ומצטיינים של עצים, באמצעות הרכבות או ריבוי וגטטיבי. אנו שואפים לשנות את פני הענף וההתייחסות לעצי נוי בכלל, באמצעות העלאת המודעות לחשיבותם ולתרומתם לסביבה ולאקלים. העצים נעקרים מן האדמה ועוברים תהליך אקלום והכנה מסודרים במשתלה טרם אספקתם ללקוח, על מנת להבטיח את קליטתם המיטבית בשטח.

אנו מארחים אצלנו במשתלה קבוצות של גננים, מתכננים ומפקחים להדרכות וסדנאות במשתלה ומחוצה לה, בנושאי גידול, עיצוב, גיזום וטיפול עצי הנוי, גם לאחר אספקתם ללקוח ושתילתם בשטח המיועד. אנו גאים להוביל סטנדרטים חדשים באדריכלות הנוף בישראל, יחד עם משרד החקלאות ופיתוח הכפר. אנחנו רואים חשיבות מיוחדת בשיתוף הידע שצברנו בתחום טיפוח העצים, על מנת לעורר מודעות ולהבטיח שלעצים שאנו מספקים, יהיה עתיד בביתם החדש.

המשתלה משתרעת על פני יותר מ-550 דונם של עצים, אשר גדלים ברובם באדמה וחלקם במצע מנותק. ניתן למצוא במשתלה מגוון רחב של למעלה מ-250 סוגים וזנים שונים של עצים, ובנוסף הצע של מעל ל-50 סוגים וזנים של עצים מורכבים או תוצרים של ריבוי וגטטיבי.

עצינו אחידים ואיכותיים, בעלי כושר קליטה גבוה, עומדים בתקנים מחמירים ובסטנדרטים גבוהים ביותר של רשויות וערים ברחבי הארץ. הם מאושרים מול אדריכלים, מתכננים ומפקחי הגינון.

חלקות משתלה - צילום רחפן
נגן וידאו

עצים לכל מטרה ועיצוב:

במגוון הרחב שאנו מציעים תמצאו עצים נשירים, נשירים מותנים וירוקי עד. עצים המתאימים לכל מטרה ושימוש: עצי שדרות ועצי-צל לגנים, גינות ומדשאות; עצים המותאמים לאקלים חם ויבש וכאלו המתאימים לאזורים הקרים; עצים פורחים ועצים ללא פרי. עצי ארץ ישראל, חורש ויער. בין לקוחותינו: משתלות, גננים, קבלני גינון, אדריכלי-נוף, עיריות, רשויות, מועצות, מוסדות, מפעלים, גני אירועים ולקוחות פרטיים.

המשתלה ממוקמת במושב נווה מבטח הממוקם בשפלת החוף בין גדרה לאשדוד.

האיכות, השירות והאדיבות הם נר לרגלינו. כי בעצים, על איכות לא מתפשרים!

כתבו עלינו

עץ החיים

עץ יחיד:

מסנן ומטהר כ-1000 מ”ק אוויר מזיהום

מייצר 700 ק”ג חמצן

קולט מעל 20 טון של פחמן דו חמצני

מסוגל לספוג כ-20 ק”ג אבק בכל שנה

ולבלוע תרחיפים המכילים מתכות רעילות, כמו כספית, עופרת וליתיום

חלק מהחמצן באוויר שאנו נושמים מיוצר על ידי העצים

עלי שלכת

העצים מכינים עצמם לחורף, שבו פעילותם נעצרת. כדי לא להינזק מפגעי הקור מפחיתים העצים את שטח הפנים, ע”י השלת העלים, כצעד הסתגלותי המאפשר להם לשרוד בתנאי החורף המקשים. הקולטנים שבעלים, הרגישים לטמפ’ היורדת, מפסיקים את ייצור הכלורופיל, הכלורופיל הקיים מתפרק והצבענים האחרים שבעלים נחשפים, והעלים הופכים מירוקים לצהובים, כתומים ואפילו אדומים.

בעת שלכת הסתיו, צבעי השלכת – בעיקר האדום – מאפשרים לעלה להישאר מעט יותר על העץ וכך העץ “שואב” את שארית החומרים המזינים מהעלים ולנצלם עד תום. צבעי שלכת ביערות שלא בעונת הסתיו מאפשרת ליערנים לאתר בעיות.

סגולות השקד

השקד הינו עץ יפה והדור בפריחתו. פירותיו חשובים, טעימים, מזינים ובעלי סגולות רפואיות רבות אשר רובם כבר הוכחו במחקרים רבים. הוספת השקדים לתפריט היומי מסייעת לחיזוק ותפקוד הגוף.
  • השקדים מכילים כ-60% שומן, בעיקר חומצות שומן חיוניות המסייעות לשמירה על הלב.
  • לחומצות שומן אלה יתרונות נוספים חשובים לגופנו, יחד עם הסיבים התזונתיים שבשקדים. השילוב המנצח הזה מסייע בירידה במשקל על ידי כך שהוא מייצר תחושת שובע ומונע מצב של אכילת יתר או צריכת מתוקים בעקבות שמירה של רמת הסוכרים בדם.
  • במחקר שנעשה באוניברסיטת פנסילבניה נמצא כי בקבוצה שבתפריט היומי שלה נכללה אכילה של 42 גרם שקדים לא קלויים, חלה ירידה באחוזי השומן והיקף המותניים. בכך ירד הסיכון של אותה קבוצת מחקר, לחלות במחלות המשויכות לסינדרום מטבולי כגון סוכרת, לחץ דם גבוה ומחלות לב.
  • שקד הינו מקור מעולה לסידן החיוני למניעת איבוד מסת עצם.
  • תמיד כדאי לצאת מהבית עם שקית שקדים ולאכול אותם ברגעים שחווים צניחה ברמת האנרגיה. אכילה של חופן שקדים מעוררת את הגוף בזכות אחוזי החלבון וויטמיני B הקיימים בהם.
  • אכילה של 5-6 שקדים לא קלויים שהושרו במים וקליפתם הוסרה מסייעת להקלה על צרבת ובחילה.

המלצות ואפשרויות לשילוב שקדים בתפריט היומי:

  • שקדים טריים – עד כ- 10 ביום ובשילוב עם פרי.
  • ממרח שקדיה –  בכבישה קרה וללא כימיקלים.
  • קמח שקדים – קל לשימוש, עשיר בחלבון, ויטמין E ומגנזיום. דל בפחמימות וסוכר.
  • רצוי להימנע ככל שניתן מקליית השקדים, כיוון שהחימום שלהם גורם לאיבוד מערכם התזונתי

*תודה לגילי חדש – רפואה טבעית

העץ הכי קשיש בעולם

הפרט המוכר הכי עתיק בעולם הוא עץ מזן Pinus longaeva המוכר בשמותיו העממיים Great Basin bristlecone pine או intermountain bristlecone pine או western bristlecone pine, שנמצא ביער Ancient Bristlecone Pine שב’הרים הלבנים’ בקליפורניה.

גילו מתקרב ל-5,100 שנים!

גם העץ השני בגילו המוכר נמצא באותו יער, והוא גם כן תת זן של אותו עץ. הוא בן יותר מ-4,800 שנה. תת זן זה קיבל מהחוקרים שמדדו את גילו את השם “מתושלח”

העץ הכי גבוה בעולם

הפרט הכי גבוה בעולם הוא כפי הנראה עץ מזן
Sequoia sempervirens
שנמצא בפארק הלאומי רדווד בקליפורניה.

גובהו 115 מטר

הזן הכי ותיק - ועמידות מרשימה ביותר

גינקו דו אונתי מהווה מעין ‘מאובן חי’. הוא התקיים כבר בתקופות פרהיסטוריות.
בחפירות ארכיאולוגיות נמצאו חלקי מאובנים שלו מלפני 270 מליוני שנים!

עמידותו הרבה, והיכולת להזריע את עצמו בקלות, סייעו לו להתקיים לאורך הדורות. הוא כל כך עמיד, שפרטים בודדים שלו שרדו אפילו את פצצת האטום בהירושימה בשנת 1945, למרות שהיו במרחק קילומטר אחד או שניים בלבד ממוקד הפיצוץ. לא רק שעצים אלה שרדו, הם אףהחלימו לחלוטין לאחר זמן קצר יחסית.

דילוג לתוכן